Zpět

Provence na kole

15. 06. 2018

Destinace: 

Provence

Délka: 

na týden a 2 dny

Cena: 

13 500 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

15 až 40 již obsazeno 19

Místo setkání: 

Ostrava, Olomouc, Vyškov, Prostějov, Kroměříž, Brno, Praha, Plzeň
Máš dotaz k výletu? Zeptej se organizátora

Program
1. den: Ranní odjezd z Ostravy, dopolední odjezd z Brna a dále přes Prahu a Plzeň, nočním přejezdem Německa do Francie.
2. den: A: Z města mnoha kašen Pernes Les Fontaines přejedeme přes malebná městečka Saint Didier a Venasque až k městečku Gordes do kempu. Cestou si prohlédneme klášter Abbaye Notre-Dame de Sénanque s plantážemi levandulí (28 km, 720 m nahoru, 390 m dolů.
B: navíc navštívíme starobylé městečko Murs (40 km, 960 m nahoru, 630 m dolů). Ubytujeme se v kempu, večeře, uvítací večírek (víno v ceně)
3. den:Snídaně A: Prohlédneme si město na skále Gordes a pod městem historické naleziště Bories (stavby z kamenů). Prohlédneme si pěkné město Cabrieres d´Avignon a Lagnes a dále dojedeme k vyvěračce Fontaine de Vaucluse (pramen řeky La Sorgue). Zde je řada kaváren, muzeum, možnost koupání. Zpět jedeme stejnou cestou (40 km, 800 m nahoru, 800 m dolů).
B: navíc podél řeky La Sorgue do pěkného města na řece L´Isle sur la Sorgue a zpět do Gordes (50 km, 650 m nahoru, 800 m dolů). Večeře
4. den: Snídaně A: Dnes se vydáme na opačnou stranu levandulovými poli přes město Joucas do Lioux (městečko pod obrovskou skálou) a zpět do oblasti červených skal Rousillon. Pěší procházka naučným chodníkem a dále přes Gout zpět do Gordes (37 km, nahoru 670 m, dolů 800 m).
B: navíc výjezd a sjezd pustým kaňonem k St. Saturnin a dále do Rousillon. (60 km, nahoru 940 m, dolů 1000 m). Večeře
5. den: Snídaně a autobusem přejezd do městečka Roussan. Půldenní výlet na kánoích po průzračné řece Le Gardon. Cestou několik zastávek na koupání, piknik na pláži, vodácké hry. Řeka je vhodná pro úplné začátečníky. Podplujeme a prohlédneme si úžasný Pont du Gard (UNESCO). Cestou zpět zastávka v Avignonu - prohlídka středověkého města a známého mostu. Autobusem zpět do Gordes.
B: Možnost cyklistiky podél řeky Le Gardon z Roussan přes Sanilhac-Sagries do Collias. Dále do Cabrieres a Lédenon a zpět k mostu Pont du Gard, cestou koupání v řece Le Gardon. (40 km, nahoru 350 m, dolů 400 m). Večeře
6. den: Snídaně, A: sjezd do městečka Goult a postupné stoupání do království sadomasochistického Markýze de Sade v Lacoste. Prohlídka krásného starobylého městečka. Pokračujeme do Bonnieux s krásnými výhledy a úzkými uličkami. Dále vystoupáme na hřeben Malého Luberonu a po krásném hřebeni s cedrovými lesy sjedeme do Robionu, odkud se již přímou cestou vrátíme do Gordes (60 km, nahoru 1000 m, dolů 1000 m). Trasu lze zkrátit vynecháním hřebene Luberonu a návratem po Luberonské cyklostezce z Lacoste do Robionu (-20 km).
B: navíc Luberonská cyklostezka do Opede le Vieux, Ménerbes a zpět do Gordes (75 km, nahoru 1250 m, dolů 1250 m). Večeře
7. den: Snídaně A: Přejezd autobusem do St. Rémy, kde pobýval Van Gogh. Vystoupáme do druhého nejnavštěvovanějšího místa celé Francie Les-Baux-De-Provence v pohoří Alpilles, kde navštívíme Carrieres de Lumieres (promítání obrazů v obří jeskyni). Po prohlídce středověkého města sjedeme do Eygalieres, vesničky z kamene (35 km, 500 m nahoru, 450 m dolů).
B: Můžeme projet pohoří Alpille terénem po jeho hřebeni (jen pro horská kola) nebo si trasu prodloužit návštěvou Orgon a Cavaillon (50 km, 500 m nahoru, 500 m dolů). Návrat do kempu, večeře.
8. den: Snídaně A: Přejezd autobusem do městečka Malaucene a dále až pod vrchol do lyžařského střediska Mont Serein. Na kole přes vrchol Mont Ventoux (1912 m) (kultovní místo cyklistů a Tour de France). Úžasný sjezd desítky kilometrů a převýšením 1600 m až do města Sault (oběd, pauza). Dále do kaňonu Nesque a další sjezd do Villes sur Auzon (65 km, nahoru 950 m, dolů 2200 m).
B: navíc horská výzva v podobě výjezdu na Mt. Ventoux z městečka Malaucene. (+15 km, +1000 m nahoru). Nákup vína v místním vinařském závodě. Návrat do kempu, večeře.
9. den: Snídaně a odjezd zpět do ČR přes Francii a Německo. Cestou zastávka v některém obchodním domě na nákupy.
10. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu do Brna a Ostravy v odpoledních hodinách.

Organizátor

Josef Křetinský

Kolik nás to bude stát

Osoba v mobilním domku
13 500 Kč

Celkem
13 500 Kč
Záloha
7 000 Kč